Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Distell: Drostdy Hof Chenin Blanc 0,75 L

Drostdy Hof Chenin Blanc 0,75 L Země: Jihoafrická republika
Lokalita: Porterville, Worcester and Robertson oblast
Barva: bílé
Kategorie: suché
Popis:

Cena 139,- Kč

bílé suché víno s vůní citrusů a s příjemnou ovocnou chutí...

Podrobný popis:

První osadníci Kapského města přijeli do Mysu Dobré naděje v roce 1652 z Evropy z Nizozemí pod záštitou holandské Východoindické společnosti. Začali se zabydlovat jako farmáři v okolí Kapského města a Stellenboschu. Později, v průběhu 18. a 19. století, se stěhovali dále od hustě osídlených oblastí, kde zakládali nová menší města, která byla stále legislativně spojena s hlavním městem.  V roce 1804 bylo založeno nové město Tulbagh, které je vzdáleno od Kapského města asi 120 km.

Město je obklopeno impozantním pohořím Obiqua na západě, Winterhoek na severu a Witsenberg na východě, s vrcholky, které se tyčí až do výše 1500 metrů. Jižní strana je otevřena, tudy proudí chladivý jihovýchodní vítr v průběhu horkých letních měsíců. Proto tato oblast má nejrozmanitější a nejideálnější podmínky pro pěstování vinné révy.

Dům Drostdy a místní sídlo vlády v Tulbaghu byly navrženy ve stylu Cape Dutch  renomovaným architektem Louis-Michel Thibault a dokončeny v roce 1806.

Dnes v De Oude Drostdy, jak se budova jmenuje, se nachází malé, ale velmi populární muzeum s exkluzívními kusy nábytku ve stylu Cape Dutch. Toto je také domov vín Drostdy Hof.

Odrůda: Chenin Blanc

Oblast: Porterville, Worcester and Robertson oblast

Charakteristika: bílé suché víno světle žluté barvy se zelenkavými odlesky, bohatá vůně guavy a cistrusových plodů, svěží ovocná chuť s příjemným dlouhým zakončením.

Doporučujeme: k drůbeži, rybám, mořským plodům, vepřovému masu a čestvým salátům.

Složení: alk. 14%, zbytkový cukr 3,20 g/l, celková kyselina 5,27 g/l, pH 3,73

 

[ zpět ]