Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Distell: Drostdy Hof Shiraz Merlot 0,75 L

Drostdy Hof Shiraz Merlot 0,75 L Země: Jihoafrická republika
Lokalita: Porterville, Worcester and Robertson oblast
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

Cena 139,- Kč

suché červené víno s bohatou vůní červených bobulí a s příjemnou chutí zralého ovoce....

Podrobný popis:

První osadníci Kapského města přijeli do Mysu Dobré naděje v roce 1652 z Evropy z Nizozemí pod záštitou holandské Východoindické společnosti. Začali se zabydlovat jako farmáři v okolí Kapského města a Stellenboschu. Později, v průběhu 18. a 19. století, se stěhovali dále od hustě osídlených oblastí, kde zakládali nová menší města, která byla stále legislativně spojena s hlavním městem.  V roce 1804 bylo založeno nové město Tulbagh, které je vzdáleno od Kapského města asi 120 km.

Město je obklopeno impozantním pohořím Obiqua na západě, Winterhoek na severu a Witsenberg na východě, s vrcholky, které se tyčí až do výše 1500 metrů. Jižní strana je otevřena, tudy proudí chladivý jihovýchodní vítr v průběhu horkých letních měsíců. Proto tato oblast má nejrozmanitější a nejideálnější podmínky pro pěstování vinné révy.

Dům Drostdy a místní sídlo vlády v Tulbaghu byly navrženy ve stylu Cape Dutch  renomovaným architektem Louis-Michel Thibault a dokončeny v roce 1806.

Dnes v De Oude Drostdy, jak se budova jmenuje, se nachází malé, ale velmi populární muzeum s exkluzívními kusy nábytku ve stylu Cape Dutch. Toto je také domov vín Drostdy Hof.

 

Odrůda: Shiraz (45%), Merlot (40%), Petit Verdot (10%) a Ruby Cabernet (5%).

Oblast: Porterville, Worcester and Robertson oblast

Charakteristika: červené suché víno s bohatou jemnou vůní červených bobulí s nádechem dřevěného sudu. Středně tělnatá příjemná chuť zralého ovoce s příjemným velmi jemně zakomponovaným taninem.

Doporučujeme: k zvěřině, červenému masu, těstovinám, pizze a drůbeži.

Složení: alk. 13,5%, zbytkový cukr 6,68 g/l, celková kyselina 5,43 g/l, pH 3,77

 

 

 

[ zpět ]