Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Feudo Monaci: Salice Salentino DOC 0,75 L

Salice Salentino DOC 0,75 L Země: Itálie
Lokalita: Puglia
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

suché červené víno s rubínovým zabarvením, intenzívní a komplexní buket
s nádechem po třešňové marmeládě, sušených švestkách, čokoládě a vanilce, harmonická a teplá chuť s lahodnou dochutí po šťavnatém zralém ovoci, voňavém koření a příjemným jemně nahořklým zakončením.

Podrobný popis:


Odrůdy:
80% Negroamaro, 20% Malvasia di Lecce.

Vinice: réva je vedena systémem jak Alberello Pugliese, tak i systémem Guyot, v suché jílovito-vápencovo-křemité půdě s výnosem okolo 90 metrických centů hroznů na hektar.

Vinifikace: hrozny jsou sbírány ručně, nejdříve se sklízí Negroamaro, které dozrává kolem 10. září a poté Malvasia Nera. Réva se sklízí v brzkých ranních hodinách, kdy je nejchladněji. Víno je zpracováváno tradiční metodou červeného vína s 10 až 12 denní macerací, fermentace probíhá v tancích z nerezové oceli při teplotě 25°C. Po smíchání víno odpočívá v nerezových tancích do června.

Charakteristika: suché červené víno s rubínovým zabarvením, intenzívní a komplexní buket s nádechem po třešňové marmeládě, sušených švestkách, čokoládě a vanilce, harmonická a teplá chuť s lahodnou dochutí po šťavnatém zralém ovoci, voňavém koření a příjemným jemně nahořklým zakončením.

Složení: 13% alk; 5.60 g/l celk.kyselina; 3.55 pH; 3,8 g/l zbyt.cukr; 32 g/l sušina.

Optimální uskladnění: 4-5 let v lahvích uskladněných horizontálně chladném a tmavém prostředí.

Doporučená jídla: hovězí steaky a zvěřina, kořeněné a pikantní pokrmy, zralé sýry

Teplota servírování: 18-20°C

[ zpět ]