Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Conti Serristori: Chianti DOCG 0,75

Chianti DOCG 0,75 Země: Itálie
Lokalita: Toscana
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

Značka Conti Serristori vznikla ze sňatku vznešených toskánských rodů, které vlastnily vinice Niccola Machiavelli. Suché červené víno syté rubínové barvy s intenzívním buketem, s vůní po malinách, lesních jahodách a fialkách.

Podrobný popis:

Odrůdy: 90% sangiovese grosso; 10% canaiolo nero.

Vinice: vybrané vinice v Toskánsku – Fugnano a Montemura, Solatio del Tani, Sberla a Ripe di Lampi v oblasti San Lorenzo di Gaggiano. Víno se pěstuje systémem Guyot, v kopcovitém terénu v nadmořské výšce 300 m, výnos hroznů je 90 centů na hektar, s výtěžkem vína 70%.

Vinifikace: hrozny jsou sklízeny v říjnu, v plné zralosti a jsou zpracovány tradiční metodou červeného vína s 10 dny macerace, fermentace na vybraných kvasinkách probíhá při kontrolované teplotě 28-30°C. Víno zraje 6 měsíců v nerezových tancích a poté následuje dozrávání v lahvích.

Charakteristika: suché červené víno syté rubínové barvy s intenzívním buketem, s vůní po malinách, lesních jahodách a fialkách, suchá, lahodná, čistá a vyvážená chuť s příjemným dlouhotrvajícím zakončením po ostružinách a mandlích.

Analýza složení: 12.5% alkohol; 5,5 g/l celková kyselost; 3, 50 pH; 1,5 g/l zbytkový cukr; 25 g/l sušiny

Optimální uskladnění: 2-3 roky v lahvích uskladněných horizontálně v chladných a tmavých prostorech.

Gastronomická doporučení: různé druhy grilovaného masa a sýr Pecorino.

Teplota podávání: 16-18°C

 

[ zpět ]