Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Conti Serristori: Sangiovese di Toscana IGT 0,75 L

Sangiovese di Toscana IGT 0,75 L Země: Itálie
Lokalita: Toscana
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

Značka Conti Serristori vznikla ze sňatku vznešených toskánských rodů, které vlastnily vinice Niccola Machiavelli. Suché červené víno syté rubínové barvy s intenzívním buketem, s vůní po malinách a zralých ostružinách.

Podrobný popis:

Odrůdy:  Sangiovese

Vinice: vybrané vinice v Toskánsku – Fugnano a Montemura, Solatio del Tani, Sberla a Ripe di Lampi v oblasti San Lorenzo di Gaggiano. Víno se pěstuje systémem Guyot, v kopcovitém terénu v nadmořské výšce 300 m, výnos hroznů je 90 centů na hektar, s výtěžkem vína 70%.

Vinifikace: hrozny jsou sklízeny prvních 10 dní v říjnu, v plné zralosti a jsou zpracovány tradiční metodou červeného vína s 2 týdny macerace, fermentace na vybraných kvasinkách probíhá při kontrolované teplotě 25°C. Víno zraje několik měsíců v barikových sudech (z amerického dubu) a poté následuje dozrávání v lahvích.

Charakteristika: suché červené víno syté rubínové barvy s intenzivním buketem, s vůní po malinách a zralých ostružinách, s tónem vanilky a fialek, plná, teplá, jemná a vyvážená chuť s příjemným dlouhotrvajícím zakončením po lesním ovoci a koření.

Složení: 12.5% alkohol; 5,7 g/l celková kyselost; 3, 30 pH; 1,5 g/l zbytkový cukr; 27 g/l sušiny

Optimální uskladnění: 6-7 roky v lahvích uskladněných horizontálně v chladných a tmavých prostorech.

Gastronomická doporučení: těstoviny, rizoto s masem, drůbež, grilované maso (bílé i červené).

Teplota podávání: 18°C

[ zpět ]