Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Machiavelli: Solatio Chianti Classico Del Tani DOCG

Solatio Chianti Classico Del Tani  DOCG Země: Itálie
Lokalita: Toscana
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis: suché červené víno, jasná, rubínově červená barva; silný buket malinového džemu a fialek, se špetkou koření; čistá, plná, vyvážená chuť a vůně, s elegantním dozníváním chuti moruší a mandlí.

Podrobný popis:

Odrůda: 90% Sangiovese Grosso; 10% Canaiolo Nero.

Vinice: vinice ve vlastnictví nebo pod přímou správou, v sousedství Sant´Andrea in Percussina, v zóně Classic Chianti. Vinná réva je vedena systémem Guyot nebo Cordone speronato na dobře zasluněných kopcích (ve výšce 300 – 350 metrů) na smíšených půdách: kompaktní vápenec (alberese), galestro, hlinité břidlice. Výnosy hroznů jsou 7,5 t na hektar, s produkcí vína 70%.

Vinifikace: hrozny se sklízejí prvních deset dnů v říjnu a jsou vinifikovány metodou červeného vína s asi dvoutýdenní macerací na slupkách. Kvašení probíhá za řízené teploty (25°C), s vybranými kvasinkami. Víno zraje min. 1 rok v malých i velkých dubových sudech, stabilizuje se 3 měsíce v lahvích, než je uvolněno ke spotřebě.

Charakteristika: suché červené víno, jasná, rubínově červená barva; silný buket malinového džemu a fialek, se špetkou koření; čistá, plná, vyvážená chuť a vůně, s elegantním dozníváním chuti moruší a mandlí. 

Složení: 12% alk.; 5,5 g/l celk.kys; 3,20 pH; 1g/l zbytk.cukru; 24 g/l sušiny

Optimální uskladnění: 6-7 let v lahvích uložených v chladu a temnu v horizontální poloze.

Gastronomická doporučení: pečená drůbež, grilovaná masa, zrající sýr Pecorino.

Teplota podávání: 18°C.

[ zpět ]