Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Machiavelli: Chianti Classico Riserva DOCG

Chianti Classico Riserva DOCG Země: Itálie
Lokalita: Toscana
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

jasná rubínově červená barva s cihlově červeným odstínem, buket je plný a dobře vyvážený, elegantní, s příjemným tónem vanilky a pryskyřice, který ještě podtrhuje vůně malin a fialek.

Podrobný popis:

Odrůda: 100% Sangiovese Grosso

Vinice: 26,57 hektarů v S. Andrea in Percussina hned za Florencií v nadmořské výšce 300 metrů, otočená na jih, hodně slunná, na půdách smíšeného složení slínu a kompaktního vápence (alberese). Systém pěstování révy je jednoduchý nebo dvojitý Guyot s redukovanými výnosy 7 t na hektar.

Vinifikace: hrozny se sbírají mezi 10. a 15. říjnem při správné zralosti a jsou zpracovávány metodou červeného vína s 15-18 ti denní. Kvašení 70% z celkové produkce probíhá za řízené teploty (25°C) , zbytek kvasí v nových amerických dubových barrikových sudech. Poté víno zraje min. 2 roky v dubových sudech odkud je stáčeno do lahví nejméně 3 měsíce před uvolněním do prodeje.

Charakteristika: jasná rubínově červená barva s cihlově červeným odstínem; buket je plný a dobře vyvážený, elegantní, s příjemným tónem vanilky a pryskyřice, který ještě podtrhuje vůně malin a fialek; suchá, plná, vyvážená chuť harmonizující s lahodným dozníváním po lékořicí a zralých ostružinách.

Analýza složení: alk.13,30%; celk.kys. 5 ,5 g/l; pH 3,00; zbytk.cukr 1 g/l; sušina 27,5 g/l

Optimální uskladnění: 15-18 let v lahvích uložených v chladu a temnu v horizontální poloze.

Gastronomická doporučení:
pečená nebo dušená červená masa, zvěřina, lanýžové pokrmy, zrající sýr Pecorino.

Teplota podávání: 18°C.

[ zpět ]