Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Rapitala: I Templi Chardonnay Cataratto IGT

I Templi Chardonnay Cataratto IGT Země: Itálie
Lokalita: Sicilia
Barva: bílé
Kategorie: suché
Popis:

žlutá barva se zlatým nádechem středomořských vín. Ovocné zralé aroma vytváří velmi příjemný buket. Víno s tělem plné struktury a laskavosti, která je typická pro sicilská bílá vína.

Podrobný popis:

Odrůdy: Catarratto-Chardonnay

Vinice: vinná réva pěstovaná na vybraných pozemcích mezi 300 a 550 metry nad úrovní moře je vedena systémem Guyot na hlinitopísčitých půdách s omezenými výnosy hroznů na hektar.

Vinifikace: hrozny dozrávají v různou dobu: Catarrato uprostřed září, Chardonnay na začátku srpna. Pro obě odrůdy je používána klasická metoda zpracování bílého vína, s chlazením hroznů ihned po rozmačkání, jemné lisování, studené usazování a kvašení za řízené teploty.Po skončení kvašení je část Chardonnay určitou dobu ve dřevěných nádobách různých typů, zatímco zbývající část, společně s Catarratto se dá do nádob z nerez oceli a tam čeká na stáčení do lahví.

Charakteristika: žlutá barva se zlatým nádechem středomořských vín. Ovocné zralé aroma vytváří velmi příjemný buket. Víno s tělem plné struktury a laskavosti, která je typická pro sicilská bílá vína.

Analýza složení: 13,50% alkoholu; 5,50 g/l kyselina; 3,4 pH 3 g/l cukru; 20 g/l sušiny.

Gastronomická doporučení: pikantní předkrmy, křehké ryby a bílá masa.

[ zpět ]