Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Santi: Amarone della Valpolicella DOC 0,75L

Amarone della Valpolicella DOC 0,75L Země: Itálie
Lokalita: Veneto
Barva: červené
Kategorie: polosuché
Popis:

tmavě rubínová červená barva s granátovým nádechem, s význačným buketem višňové zavařeniny, rozinek a fialek, s náznakem po koření(hřebíček a skořice), bohatá příjemná vyvážená chuť s dlouho trvající příjemnou dochutí suchého ovoce (broskví, hroznového vína, švestek) a pečených mandlí.

Podrobný popis:

Odrůda: 75% Corvina, 25% Rondinella

Vinice: vybrané historické lokality v obcích Negrar a Fumane a Marano, na dobře zasluněné, vápencové, trochu jílovité a kamenité půdě s čedičovým povrchem; víno je vedeno metodou Pergola trellising (laťková mříž - vystavení hroznů intenzívnějšímu slunečnímu svitu); výnosy jsou 10 t hroznů na hektar.

Vinifikace: výběr zdravých hroznů začíná asi 5 dní před začátkem vinobraní (kolem 5-15% z celkové produkce). Hrozny se vytřídí na vinicích, ručně se přemístí do sedmikilových dřevěných nádrží a 4 měsíce se suší přírodní metodou na suchém a dobře větraném místě. Přírodním sušením víno získává vyšší obsah cukru a lze tak docílit až 15% obsahu alkoholu. V únoru jsou usušené hrozny s vysoce koncentrovaným moštem dále zpracovávány metodou červeného vína s dlouhou macerací a kontrolovanou fermentací. Poté následuje zrání 2 roky v dubových sudech a 6 měsíců odpočinku v lahvích, pak teprve je víno uvedeno na trh.

Charakteristika: tmavě rubínová červená barva s granátovým nádechem; s význačným buketem višňové zavařeniny, rozinek a fialek, s náznakem po koření(hřebíček a skořice), bohatá příjemná vyvážená chuť s dlouho trvající příjemnou dochutí suchého ovoce (broskví, hroznového vína, švestek) a pečených mandlí.

Analýza složení: 15 % alkohol; 6,55 g/l kyselina; 3,28 pH; 8,9 g/l zbytkový cukru; 30,2 g/l sušina. 

Optimální uskladnění: více než 10 let v lahvích uložených v chladu a temnu v horizontální poloze.

Gastronomická doporučení: opékaná nebo dušená tmavá masa, bifteky, sýry.

Teplota podávání: 18-20°C

[ zpět ]