Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Santi: Bardolino Chiaretto L´Infinito DOC 0,75 L

Bardolino Chiaretto L´Infinito DOC 0,75 L Země: Itálie
Lokalita: Veneto
Barva: růžové
Kategorie: suché
Popis:

momentálně není skladem 

jasná růžová lehce třešňová barva, lahodná vůně po hroznech a třešních s tóny lesních plodů a fialek.

Podrobný popis:

Odrůda: 60% Corvina, 20% Rondinella a 5% Molinara.

Vinice: Vinohrad Ca Bordenis v nadmořské výšce 130 metrů se prostírá na ploše 3,2 hektarů v Calmasinu di Bardolino; réva je vedena modifikovaným systémem Sylvoz, vinohrad je obrácen na jihovýchod na morénové půdě, bohaté na vápník, s tvrdou a kamenitou strukturou, výnosy jsou 11 t na hektar.

Vinifikace:
sběr hroznů probíhá s mírným předstihem zhruba v půli měsíce záři; hrozny jsou pak zpracovávány klasickou metodou růžového vína s krátkou dobou louhování (18-24 hodin) vylisovaných slupek do mladého moštu, za účelem dosazení správného odstínu jemné růžové barvy; kvašení probíhá v tancích z nerezové oceli za řízené teploty (18°C); nové víno je uchováváno v ocelových tancích, až do doby stáčení do lahví před uvedením na trh.

Charakteristika: jasná růžová lehce třešňová barva; lahodná vůně po hroznech a třešních s tóny lesních plodů a fialek; suchá, čistá, velmi příjemná chuť s přitažlivým dozníváním; lehce nahořklá dochuť po čertsvých mandlích s přijemnou třešňovou stopou.

Analýza složení:
12,5% alkoholu; 5 g/l kyselina; 3.20 pH; 4,5 g/l cukru; 19,1 g/l sušiny.

Gastronomická doporučení: vhodné jako aperitiv, podává se k předkrmům, polévkám, drůbeži a bílému masu či zeleninovým jídlům.

Teplota podávání: 10-14°C

[ zpět ]