Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Santi: Soave Classico V.Monteforte DOC 0,75 L

Soave Classico V.Monteforte DOC 0,75 L Země: Itálie
Lokalita: Veneto
Barva: bílé
Kategorie: suché
Popis:

momentálně není skladem

barva světlé slámy, s velice jasným zeleným nádechem, lahodný ale dobře definovatelný buket, výjimečné jemnosti s čerstvou vůní bezinek a hroznů a třešňových květů a sladěnou špetkou exotického ovoce (ananas)

Podrobný popis:

Odrůdy:  85% Garganega, 15% Chardonnay.

Vinice: vybrané pozemky na kopcích Monteforte D´Alpone (300 metrů nadmořská výška) v srdci zóny Classico, směrem na jihozápad. Půda je vulkanického původu s čedičovým podkladem, bohatá na vápník, draslík a hořčík.Vinná réva je vedena systémem pergola veronese (3 000 rostlin na hektar), s výnosem 10 t hroznů na hektar.

Vinifikace: hrozny se sbírají začátkem října, a podstoupí jemné lisování. 70% je zpracováváno metodou bílého vína, zbytek je 24 hodin nakvášen za studena  7-8 °C) na slupkách, aby se zlepšila vůně a struktura.  Po přirozeném vyjasnění je téměř veškerý rmut kvašen za řízené teploty ( 15-17°C) s vybranými kvasinkami v nádržích z nerezavé oceli až do začátku února. Víno je studené stáčeno do sterilních lahví.

Charakteristika: barva světlé slámy, s velice jasným zeleným nádechem; lahodný ale dobře definovatelný buket, výjimečné jemnosti s čerstvou vůní bezinek a hroznů a třešňových květů a sladěnou špetkou exotického ovoce (ananas); suchá, aromatická, vyvážená, velmi příjemná chuť, s přitažlivým dozníváním po bílých broskvích a mandlích.
 
Analýza složení: 12,3% alkoholu; 5,56 g/l kyselina; 3.35 pH; 4,2 g/l cukru; 22 g/l sušiny.

Optimální uskladnění: 2 roky v lahvích uložených v chladu a temnu v horizontální poloze.
 
Gastronomická doporučení: předkrmy, vejce, ryby, je vhodné i jako aperitiv.

Teplota podávání: 10 - 12°C.

 

[ zpět ]