Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Portská vína - ROZES: Tawny 0,75 l

Tawny 0,75 l Země: Portugalsko
Lokalita: Douro
Popis:

je jantarově žlutohnědé barvy s vůní švestek, ovoce a stopou máty. Je to víno jasné a bohaté ovocné chuti, dobře vyvážené, středně tělnaté s příjemným rozinkovým koncem.

Podrobný popis:

Oblast:  Vinná réva pochází z vinic, které lemují povodí řeky Douro od východních hranic Portugalska se Španělskem sto kilometrů směrem na západ. Oblast pro pěstování vinné révy, ze které může být portské vínu vyráběno, je vymezena 335 patníky a nikde jinde se toto víno vyrábět nesmí. Území se vyznačuje velmi teplým a suchým létem a deštivou zimou. Takové klimatické podmínky dodávají hroznům jedinečnou kvalitu. 

Charakteristika: Je smícháno z vybraných hroznů z různých sklizní, zraje nejméně čtyři roky v dubových sudech. Tawny je jantarově žlutohnědé barvy s vůní švestek, ovoce a stopou máty. Je to víno jasné a bohaté ovocné chuti, dobře vyvážené, středně tělnaté  s příjemným rozinkovým koncem.

Analýza složení: alk. 20 %; celk.kyselina 4,1 g/l, zbyt.cukr 92,9 g/l; ph 3,49

Optimální uskladnění:  2 roky v lahvích uskladněných horizontálně chladném a tmavém prostředí.

Gastronomická doporučení: je výborné jako aperitiv, hodí se k oříškům, mandlím, slanému pečivu, také ke tvrdým sýrům a k dezertům či čokoládě či lesním plodům.

Teplota servírování:  16-18° C

[ zpět ]