Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Portská vína - ROZES: INFANTA ISABEL (10 years old) 0,75 l

INFANTA ISABEL (10 years old)  0,75 l Země: Portugalsko
Lokalita: Douro
Popis:

charakterizuje ho hluboký bohatý mahagonový tón podbarvený pomerančem, s vůní sušených meruněk, fíků, čerstvých pomerančů a oříšků. Je to bohaté, vyzrálé a obdivuhodně jemné víno s hedvábně hladkým zakončením.

Podrobný popis:

Oblast: Vinná réva pochází z vinic, které lemují povodí řeky Douro od východních hranic Portugalska se Španělskem sto kilometrů směrem na západ. Oblast pro pěstování vinné révy, ze které může být portské vínu vyráběno, je vymezena 335 patníky a nikde jinde se toto víno vyrábět nesmí. Území se vyznačuje velmi teplým a suchým létem a deštivou zimou. Takové klimatické podmínky dodávají hroznům jedinečnou kvalitu. 

Charakteristika: Je pečlivě smícháno z vybraných vín zrajících nejméně deset let v dubových sudech. Je to klasické Tawny, které díky dlouhému zrání získává svou nezaměnitelnost. Charakterizuje ho hluboký bohatý mahagonový tón podbarvený pomerančem, s vůní sušených meruněk, fíků, čerstvých pomerančů a oříšků. Je to bohaté, vyzrálé a obdivuhodně jemné víno s hedvábně hladkým zakončením.
Víno může být v sudu 10, 20, 30 nebo i 40 let. Potom nese název Old Tawny a vždy příslušné stáří. Cifra znamená průměrné stáří vína, z jehož sklizně bylo výsledné víno vyrobeno. Malým písmem ještě na láhvi najdeme i rok stočení vína do láhve.

Optimální uskladnění:
tím, že víno v láhvi již nezraje, není toto víno určeno pro skladování a mělo by se vypít do tří let od stočení do láhve. Na etiketě jsou vždy dva letopočty – většími písmy je rok sběru a menšími rok stočení.

Gastronomická doporučení: je výborné jako aperitiv, hodí se k oříškům, mandlím, slanému pečivu, k dezertům a čokoládě.

Teplota servírování: 16 - 18° C.

[ zpět ]