Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Portská vína - ROZES: 20 years old 0,75 l

20 years old  0,75 l Země: Portugalsko
Lokalita: Douro
Popis:

víno barvy topasu s odstínem jantaru a klasickým intensivním buketem. Aroma sladkého pečiva, grilovaných oříšků, čokolády a koření. Hladká delikatesní struktura. Chuťově bohaté víno a živým táhnoucím se koncem.

Podrobný popis:

Oblast: Vinná réva pochází z vinic, které lemují povodí řeky Douro od východních hranic Portugalska se Španělskem sto kilometrů směrem na západ. Oblast pro pěstování vinné révy, ze které může být portské vínu vyráběno, je vymezena 335 patníky a nikde jinde se toto víno vyrábět nesmí. Území se vyznačuje velmi teplým a suchým létem a deštivou zimou. Takové klimatické podmínky dodávají hroznům jedinečnou kvalitu. 

Charakteristika: Výjimečně vybraná vína, která zrála v sudech nejméně dvacet let jsou
obsažena v tomto Old Tawny portském, kde se vzájemně snoubí v jeho eleganci a komplexnost. Víno barvy topasu s odstínem jantaru a klasickým intensivním buketem. Aroma sladkého pečiva, grilovaných oříšků, čokolády a koření. Hladká delikatesní struktura. Chuťově bohaté víno a živým táhnoucím se koncem.
Víno může být v sudu 10, 20, 30 nebo i 40 let. Potom nese název Old Tawny a vždy příslušné stáří. Cifra znamená průměrné stáří vína, z jehož sklizně bylo výsledné víno vyrobeno. Malým písmem ještě na láhvi najdeme i rok stočení vína do láhve.

Gastronomická doporučení: je výborné jako aperitiv, hodí se k oříškům, mandlím, slanému pečivu, k dezertům a čokoládě.

Teplota servírování: 16 - 18° C

[ zpět ]