Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Portská vína - ROZES: 40 years old 0,75 l

40 years old  0,75 l Země: Portugalsko
Lokalita: Douro
Popis:

víno je jantarové barvy se stopami zelené, komplexní bohatá chuť rozinek, sladkého pečiva, grilovaných oříšků a sladkého koření. Pro svou dlouhou chuť v ústech se stalo vyhledávaným nápojem po dobrém jídle, k dobrému doutníku.

Podrobný popis:

Oblast: Vinná réva pochází z vinic, které lemují povodí řeky Douro od východních hranic Portugalska se Španělskem sto kilometrů směrem na západ. Oblast pro pěstování vinné révy, ze které může být portské vínu vyráběno, je vymezena 335 patníky a nikde jinde se toto víno vyrábět nesmí. Území se vyznačuje velmi teplým a suchým létem a deštivou zimou. Takové klimatické podmínky dodávají hroznům jedinečnou kvalitu. 

Charakteristika: Směs vín z let 1935, 1937 a 1945, jantarové barvy se stopami zelené,
komplexní bohatá chuť rozinek, sladkého pečiva, grilovaných oříšků a sladkého koření. Pro svou dlouhou chuť v ústech se stalo vyhledávaným nápojem po dobrém jídle, k dobrému doutníku
Víno může být v sudu 10, 20, 30 nebo i 40 let. Potom nese název Old Tawny a vždy příslušné stáří. Cifra znamená průměrné stáří vína, z jehož sklizně bylo výsledné víno vyrobeno. Malým písmem ještě na láhvi najdeme i rok stočení vína do láhve.

Gastronomická doporučení: je výborné jako aperitiv, hodí se k oříškům, mandlím, slanému pečivu, k dezertům a čokoládě.

Teplota servírování: 16 - 18° C

[ zpět ]