Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Portská vína - ROZES: DECANTER - SPECIAL RESERVE 0,75 l + box

DECANTER - SPECIAL RESERVE 0,75 l + box Země: Portugalsko
Lokalita: Douro
Popis:

bohaté víno se zřetelným hladkým charakterem Tawny, které zraje šest let v dubových sudech. Nabízí excelentní koncentraci aroma a chutí – zralé třešně, karamel, likér a pepř. Jako tradiční Tawny jasně ukazuje stopy zrání ve dřevě, je pikantní a vyvážené, kulaté s dlouhým hladkým koncem.

Podrobný popis:

Vinice: Vinná réva pochází z vinic, které lemují povodí řeky Douro od východních hranic Portugalska se Španělskem sto kilometrů směrem na západ. Oblast pro pěstování vinné révy, ze které může být portské vínu vyráběno, je vymezena 335 patníky a nikde jinde se toto víno vyrábět nesmí. Území se vyznačuje velmi teplým a suchým létem a deštivou zimou. Takové klimatické podmínky dodávají hroznům jedinečnou kvalitu. 

Charakteristika: Bohaté víno se zřetelným hladkým charakterem Tawny, které zraje minimálně šest let v dubových sudech. Nabízí excelentní koncentraci aroma a chutí – zralé třešně, karamel, likér a pepř. Jako tradiční Tawny jasně ukazuje stopy zrání ve dřevě, je pikantní a vyvážené, kulaté s dlouhým hladkým koncem. Čím déle víno v sudu zraje, tím více ztrácí svoji tmavočervenou barvu a dostává onu specifickou žlutohnědou barvu, kterou Portugalci označují za barvu "cibulových slupek".

Analýza složení: alk. 20 %; celk.kyselina 4,02 g/l, zbyt.cukr 93 g/l; ph 3,64

Optimální uskladnění:
  3 roky v lahvích uskladněných horizontálně chladném a tmavém prostředí.

Gastronomická doporučení:
  je výborné jako aperitiv, hodí se k oříškům, mandlím, slanému pečivu, také ke tvrdým sýrům a k dezertům či čokoládě či lesním plodům.

Teplota servírování:  16 - 18° C

[ zpět ]