Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Nino Negri: Quadrio Valtellina Superiore DOCG 0,75 l

Quadrio Valtellina Superiore DOCG 0,75 l Země: Itálie
Lokalita: Lombardia
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

červené suché víno, má tmavou granátovou barvu, výrazný buket s bohatou vůní po sladkém ovoci (maliny,ostružiny,borůvky,jahody), se stopou po bylinách a nádechem po růžích a fialkách..

Podrobný popis:

Odrůdy: 90% Chiavennasca (místní název pro Nebbiolo), 10% Merlot         

Vinice: Vinice se nachází na nejlepším místě Valtelliny Superiore,  v nadmořské výšce 300-350 m na svazích Alp mezi údolím Berbenno a Teglio, na pravém břehu řeky Adda. Výnosnost na 1 ha je 8 t hroznů v uznávané DOCG zóně.

Vinifikace: hrozny se sbírají ručně mezi 10. a 15. říjnem, jsou zpracovávány tradiční metodou červeného vína s 10 denní macerací na slupkách, fermentace probíhá při teplotách 25-28°C v nerezových tancích, víno zraje asi 18 měsíců v 80 hl slovanských dubových sudech ve sklepech Castello Quadrio.

Charakteristika: červené suché víno, má tmavou granátovou barvu, výrazný buket s bohatou vůní po sladkém ovoci (maliny,ostružiny,borůvky,jahody), se stopou po bylinách a nádechem po růžích a fialkách.Chuť je suchá, plná, s příjemným taninem, s lahodnou dlouhotrvající dochutí po sušených švestkách s lehkým tónem dubového sudu.

Analýza složení: 13.12% alkoholu; 6.20 g/lkyselinky; 3.49 pH; 1,7g/l zbytkového cukru; 27,9 g/l sušiny

Uskladnění: 3-4 roky v horizontální poloze ve tmě a chladu

Gastronomická doporučení: zvěřina, grilované červené maso a vyzralé sýry.

Teplota podávání: 17°C

[ zpět ]