Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Melini: Chianti DOCG Pian Del Masso 0,75 l

Chianti DOCG Pian Del Masso  0,75 l Země: Itálie
Lokalita: Toscana
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

suché červené víno, sytá rubínová barva, sladký buket fialek a malin, plná intenzivní ovocná chuť po třešních a malinách se stopou květin (fialek a irisů). Bohatá, plná, tělnatá, ale i jemná a ovocná chuť, je velice příjemná, lahodná a dobře vyvážená.

Podrobný popis:

 

Odrůda: 85% Sangioveto, 10% Canaiolo nero, 5% ostatní odrůdy

Vinice: vybrané vinice se nachází na tradičních vyhlášených místech typických pro Chianti v Toskánsku, víno je pěstováno na různorodé půdě (jíl, vápenec). Výnosnost se pohybuje kolem 9 t na hektar.

Vinifikace: zralé hrozny jsou zpracovávány klasickou metodou červeného vína, přísně kontrolovaná macerace probíhá 10 dnů, krátké zrání v malých nerezových tancích. Jeho vlastností bylo dosaženo výběrem hroznů pocházejících z oblastí již tradičně oslavované pro svou šťastnou kombinaci půdy, povětrnostních vlivů a podnebí. Základními odrůdami jsou „Sangiovese“, „Canaiolo nero“ a další komplementární odrůdy, výsledek selekce klonů, dosažený po desetiletích experimentování. Žádný kontakt se dřevem, aby nebylo narušeno aroma hroznů.

Charakteristika: Sytá rubínová barva; sladký buket fialek a malin; plná intenzivní ovocná chuť po třešních a malinách se stopou květin (fialek a irisů). Bohatá, plná, tělnatá, ale i jemná a ovocná chuť, je velice příjemná, lahodná a dobře vyvážená.
Toto víno je dobře strukturováno a je vysoce osobité, velmi příjemné chuti, když je mladé, ale lze jej úspěšně uchovávat po několik let.

Analýza složení: 12,5 % alk.,5,2 g/l kys.;3,45 pH;2,2 g/l zb.cukru;27,1g/l suš.


Optimální uskladnění: 3-4 roky v lahvích uložených v chladu a temnu v horizontální poloze.

Doporučené jídlo: drůbeží, grilované a dušené maso a zralé sýry

Teplota podávání: 16°C

[ zpět ]