Dovoz a distribuce alkoholických nápojů

Melini: Vigneti La Selvanella Chianti Classico Riserva 0,75 L

Vigneti La Selvanella Chianti Classico Riserva 0,75 L Země: Itálie
Lokalita: Toscana
Barva: červené
Kategorie: suché
Popis:

suché červené víno; čistá, tmavě rubínová barva s granátovými odstíny; plný, komplexní buket s výraznou vůní po malinové zavařenině, s nádechem irisu a stopou vanilky, skořice a kůže. Chuť je plná, teplá a lahodná s příjemným dlouhotrvajícím dozníváním po lesním porostu a pražených mandlích

Podrobný popis:

Odrůda: 100% Sangiovese Grosso.

Vinice: 43,5 ha vinic v kopcovitém terénu ve výšce 400 m nad mořem ve Fattoria La Selvanella – v nejlepší části “uznávané oblasti Classic zone Chianti”, kde je šťastná kombinace dobré půdy, vlivů jihozápadu a mikroklima.

Vinifikace: zdravé a zralé hrozny se sklízejí ručně v období od 20.září do 10.října. Jsou zpracovávány metodou červeného vína, s 20denní macerací, s fermentací při kontrolované teplotě do max. 25°C. Po ukončení fermantace víno zraje 30 měsíců v sudech z francouzského dubu.

Charakteristika: čistá, tmavě rubínová barva s granátovými odstíny, plný, komplexní buket s výraznou vůní po malinové zavařenině, s nádechem irisu a stopou vanilky, skořice a kůže. Chuť je plná, teplá a lahodná s příjemným dlouhotrvajícím dozníváním po lesním porostu a pražených mandlích. Vjem na patře vydrží déle než obvykle, lahodí smyslům a příjemně se stupňuje.

Analýza složení: 13.10% alk; 5.50g/l celková kyselina; 3.47 pH; 1g/l zbyt.cukr; 27 g/l sušina.

Optimální uskladnění: 18-20 let v lahvích uložených v chladu a temnu v horizontální poloze.

Gastronomická dorporučení: červené maso, zvěřina, zralé sýry

Teplota podávání: 18°C.

Selvanella Chianti Classico Riserva, ročníku 1969, byla mezi prvními zpracovaná z hroznů vypěstovaných ve vyznačené zóně vinic pro Chianti Classico.

[ zpět ]